معرفی گاورنر آسانسور

گاورنر در آسانسور چیست و چه کاربردی دارد؟ مهمترین مزیت به کارگیری آن چیست؟ استفاده از این محصول در ساخت و طراحی آسانسور چه نقشی دارد؟

انواع مختلف آن کدام است؟ عملکرد گاورنر برای آسانسور به چه صورتی می باشد ؟ به دنبال پاسخ سوالات یاد شده هستید؟ با ما همراه باشید.

از گاورنر به عنوان ترمز الکتریکی آسانسور یاد می شود. این وسیله به قدری در ساخت و طراحی آسانسور ها مهم است که استانداردهای بسیار مهمی برایشان در نظر گرفته شده است. کنترل حرکت آسانسور با استفاده از گاورنر آسانسور ممکن است و اگر این وسیله کارایی کافی نداشته باشد، بالابر ها نمي توانند امنيت كافي را براي استفاده فراهم كنند. دلايل مختلفي مي تواند سبب شود كه آسانسور با سرعت نامناسب و نا متعادل حركت كند، اين امر مي تواند به خطرات و تهديدهاي بسياري منجر شود به همين دليل لازم است كه در خريد اين نوع از اجزاي سازنده ي بالابرها دقت کافی به عمل بيايد.

شركت هاي مختلفي اين نوع از محصولات را با درنظر گرفتن استانداردهاي خاص توليد و طراحي مي كنند، هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند به آسیب های جدی و خسارت های جانی و مالی جبران ناپذیری منجر شود. سودجویان بسیاری هستند که به دنبال فروش محصولات بی کیفیت خود، هزینه کمتری را پیشنهاد می کنند، به منظور اطمینان از کیفیت محصول، باید فروشگاه و مراکز معتبر در اولویت قرار گیرد.

گاورنر-راست

انواع گاورنر آسانسور

گاورنر دارای انواع مختلفی می باشد که از مهمترین آن می توان موارد زیر را نام برد:
• پاندولی
• سانتریفیوژی

گاورنر پاندولی آسانسور: نمونه های پاندولی با حرکت عمودی جزو پرکاربردترین گاورنر می باشد. این نوع از وسیله ها دارای یک اهرم در قسمت میانی می باشد، و وقتی که بالابر شتاب بیش از حد مشخص بگیرد، این اهرمک نوسان بیشتری را تجربه می کند تا از این طریق افزایش سرعت را تعدیل کند. در واقع با افزایش شتاب حرکت کابین، پادول های موجود به سمت بالا حرکت کرده و سرعت آنها بیشتر می شود. زمانی که پاندول ها به بیشترین مقدار سرعت خود رسیدند در این صورت آسانسور متوقف می شود.

گاورنر سانتریفیوژی آسانسور : مدل های سانتریفیوژی از دیگر انواع گاورنرها در آسانسور می باشد که جزو متداول ترین نمونه های به کار رفته در عصر حاضر می باشد.

درون این نوع از تجهیزات یک سنسور الکتریکی تعبیه شده است، زمانی که حرکت کابین آسانسور بیش از مقدار در نظر گرفته باشد، این فرایند توسط سنسورها شناسایی شده

و اهرم مکانیکی در آن به قسمت درون تو رفته و درون هم قفل می شود. پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که محصولاتی با کارایی مطمئن تر تولید گردد. در این نوع از گاورنرها ابتدا برق موتور آسانسور خاموش شده و سپس با فرایندی توقف آن دنبال می شود.

با توجه به نوع آسانسور و شرایطی که قرار است از آنها استفاده شود ، می توان هر یک از انواع این محصولات را در اولویت قرار داد. تولید کنندگان آسانسور ها با توجه به شرایط مختلف می توانند ارزیابی مطلوبی را برای خرید انواع ترمز آسانسورها در نظر بگیرند.

 گاورنر آسانسور

عملکرد گاورنر آسانسور

عملکرد سیستم ترمز در آسانسور به چه صورتی است؟ موتور آسانسور ها با توجه به کارایی آن می تواند در دو دسته ی تک سرعته و دو سرعته طبقه بندی شود، به طور کلی به آسانسورهای تک سرعته، 37F و به آسانسورهای دو سرعته AC2 گویند. نحوه ی عملکرد این دو اسانسور با هم متفاوت است.

زمانی که این دو بالابر به صورت عادی عملکرد خود را دنبال می کنند، سرعت خطی گاونر با سرعت حرکت کابین بالابر یکسان می باشد ولی اگر به نا به دلایلی سرعت کابین آسانسور افزایش یابد در این صورت گاورنر آسانسور قبل از اینکه سرعت مربوط به دو برابر مقدار بهینه برسد، با درگیر شدن فک های آسانسور می تواند شرایط متوقف شدن آن را فراهم کند. اگر چه مکانیسمی که برای این نوع از وسیله ها در نظر گرفته شده، بسیار ساده می باشد ولی عدم وجود آنها در ساخت بالابرها می تواند امنیت آنها را کاهش دهد.

به محض اینکه سرعت آسانسور از مقدار مشخصی که در نظر گرفته شده است، بیشتر شود در این صورت این ترمز الکتریکی شروع به کار می کند و با استفاده از میکروسوئیچ هایی که در آن و در بالابر تعبیه شده است، دستور لازم برای متوقف شدن را صادر می کند. به همین راحتی می توانیم با نصب این محصول از کارایی و امنیت آسانسورهای مورد استفاده مطمئن باشیم.

گاورنر-آسانسور

اجزای گاورنر آسانسور

گاورنر از اجزای ویژه ای ساخته شده است و با توجه به نوع و شرکت تولید کننده ی این محصول می توانیم شاهد اجزای دیگری در آن باشیم. عملکرد مطلوب این وسیله به عملکرد مطلوب بخش های سازنده ی آن وابسته است در غیر این صورت نمی توانیم از مزایای آن بهره مند باشیم. از جمله اجزای تشکیل دهنده ی گاورنر آسانسور می توان موارد زیر را نام برد:

• گاورنر
• پاراشوت یا سیفتی گیر
• فلکه ته چاه
• کنتاکتهای ایمنی
• سیم بکسل

عملکرد این وسیله ترکیبی از سیستم های مختلف مکانیکی و الکتریکی است که کار اصلی آن متوقف کردن کابین بالابر زمانی که سرعت آن بسیار زیاد است می باشد.

همچنین اگر در اثر حادثه ای کابین سقوط کند، وجود این وسیله اطمینان کاملی را فراهم می کند که هیچ خطری کاربران داخل آسانسور را تهدید نخواهد کرد زیرا

به محض افزایش سرعت حرکت، گاورنر آسانسور دست به کار شده و سبب متوقف شدن آن می شود. به همین دلیل به آن ترمز ایمنی آسانسور نیز

گویند. در خرید این نوع از محصولات باید دقت کافی به خرج داد زیرا هر گونه سهل انگاری می تواند به مشکلات بسیاری منجر شود.

خصوصیات گاورنر در آسانسورها

گاورنر آسانسور باید مقاومت و کارکرد مطلوبی داشته باشد و در برابر شرایط مختلف کارایی خود را به همین راحتی از دست ندهد، زیرا شرایط متفاوتی می تواند

با گذر زمان سبب پوسیده و از بین رفتن آنها گردد، به همین دلیل باید در دوره های سرویس و تعمیر آسانسورها ، همواره کارکرد این نوع از تجهیزات به طور جدی بررسی گردد.

این نوع از محصولات از مواد اولیه ی مرغوبی تولید می شود که بتواند مقاومت بالایی داشته باشد. برای ساخت آنها باید نکات زیر در نظر گیرد:

• استاندارد EN81-1/2
• ضمیمه Fo4
• عدم وجود خمیدگی
• حداقل قطر سیم 6 میلیمتر
• انتخاب سیم بکسل گاورنر با توجه به استانداردهای آسانسور
• درجه ی انحراف عمودی مناسب
• اتصال سرهای سیم بکسل گاورنر با کرپی

استانداردهای دیگری نیز برای تولید و ساخت آنها ارائه شده است، که در اولویت قرار دادن همه ی آنها می تواند کارایی این نوع از محصولات را به مقدار قابل

ملاحظه ای افزایش دهد. یک دسته بندی دیگری نیز برای استفاده از این محصولات در دست است که شامل گاورنر دو جهته و یک جهته می باشد.

تفاوت این نوع از محصولات آن است که مدل های یک جهته فقط زمانی که آسانسور رو به پایین سقوط کند و یا سرعت آن افزایش یابد، کارایی دارد ولی نمونه های

دو جهته زمانی می تواند انتخاب شود که در صدد آن هستیم سرعت در حین حرکت روبه بالا و رو به پایین کنترل شود. به کارگیری این نوع از محصولات می تواند به

راحتی ایمنی و امنیت استفاده از آسانسورها را افزایش دهد. به همین دلیل تولید و ساخت آنها از توجه بالایی برخوردار است.

خرید گاورنر آسانسور

به منظور خرید ترمز آسانسور اینک گزینه خرید آنلاین را برای شما کاربران عزیز فعال کرده ایم تا در هر نقطه از کشور که باشید میتوانید به راحتی اقدامات

خرید و ثبت سفارش را نهایی کنید. ما مفتخر این هستیم که در همه این سال ها توانسته ایم با کارایی عالی و ارائه ی محصولات مرغوب در خدمت شما عزیزان بوده

و رضایت کامل را به دست آوریم. با ما کیفیت عالی را به قیمت مناسب خریداری کنید.

همانطور که در بخش های قبلی به طور کامل به کارایی و عملکرد ترمز در آسانسور اشاره شد، مشخص می شود که این نوع از محصولات باید کارایی کافی داشته

باشند زیرا در غیر این صورت می تواند به خطرات بسیاری منجر شود. آسیب هایی که در حین سقوط بالابرها در اثر اختلال در عملکرد آنها به وجود می آید در بسیاری

از مواقع قابل جبران نیست.

حتما شرکت و مراکز فروش معتبر را برای خرید گاورنر انتخاب کنید تا بتوانید از مرغوب بودن محصول مطمئن باشید. یک مرکز معتبر هرگز به دلیل کسب سودهای جزیی،

با فروش محصولات بی کیفیت، اعتبار خود را زیر سوال نخواهد برد. همین اکنون می توانید ثبت سفارش خود را تکمیل کنید. برای خرید های عمده ی این محصول،

تخفیف های ویژه ای را در نظر گرفته ایم، می توانید با مشارهه ای موجود در تماس باشید و اطلاعات کامل را به دست آورید.

قیمت گاورنر آسانسور

قیمت گاورنر به پارامترهای مختلفی وابسته است، عوامل گوناگونی است که می تواند هزینه ی درخواستی این نوع از محصولات را تحت کنترل قرار دهد. از جمله مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت درخواستی برای گاورنر می توان موارد زیر را نام برد:
• نوع
• کیفیت
• کارایی
• استانداردهای به کار رفته برای ساخت
• برند تولید شده
• مقاومت

به منظور اطلاع از قیمت انواع گاورنر در آسانسور می توانید همین اکنون با ما با شماره های موجود در تماس باشید تا اطلاع دقیق از انواع نمونه ها و قیمت آنها به دست آورید.

به منظور پیروی از خدمات مشتری پسند در نظر داریم هزینه ی مناسبی را برای خرید این نوع از محصولات در نظر بگیریم. توجه کنید که كلاهبردارن بسیاری هستند که هزینه های کمتری را برای محصولات بی کیفیت خود پیشنهاد می کنند، هیچ ارزانی، بی دلیل نیست.

به همین دلیل هر گاه محصولی به قیمت بسیار کمتر به شما پیشنهاد شده، به کیفیت آن مشکوک باشید. اطلاعات کامل در مورد مشخصات و قیمت این محصولات در اولین صفحه ی وب سایتمان درج شده است. در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات بیشتر تردید نکنید با ما در تماس باشید. قبل از خرید همچنین می توانید از مشاوره ی رایگان ارائه شده توسط کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

نصب گاورنر آسانسور

نصب ترمز در آسانسور اغلب مواقع:
• شاسی آسانسور
• روی بتن سقف چاه
• داخل موتور خانه

تعبیه می شود، سیم آن بر روی فلکه انداخته می شود، این سیم ها از دو سوراخ در داخل بتن سقف به داخل آن عبور داده می شود. نصب و راه اندازی آنها نیازمند تخصص کافی است وگرنه نمی توان به طور کامل از کارایی این نوع از محصولات مطمئن شد. گاورنر در واقع سیستم ایمنی آسانسور می باشد، در صورتی این سیستم ایمنی می تواند کارایی مطلوبی داشته باشد، که به طور دقیق نصب و اجرا شود.

نگه داشتن کابین با وزن سنگینی در اثر یک شتاب و یا سقوط ناگهانی به همین آسانی نیست و اگر هر گونه استاندارد مربوط به طور دقیق بررسی نشود نمی تواند اطمینان کاملی به همراه داشته باشد. الزامات مختلفی برای نصب آن ارائه شده است و فقط یک فرد کاردان و با تجربه می تواند همه ی دستورالعمل ها را در پیش بگیرد به عنوان مثال اگر انحراف گاورنر از آسانسور بیش از 3 میلیمتر باشد، کارایی آن قابل اعتماد نخواهد بود.

دانستنی های گاورنر در سیستم آسانسور

قرار است با استفاده از گاورنر آسانسور ، امینت بالابرهای موجود در ساختمانهای مختلف را افزایش دهید ولی اگر محصولی با کیفیت مناسب انتخاب نشود در این صورت می تواند به مشکلات جدی منجر شود. به همین دلیل به طور جدی تاکید می شود که کیفیت و کارایی آنها را قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید.
با افزایش سرعت آسانسور، سرعت گاورنر نیز به مراتب افزایش می یابد و زمانی که به بیشترین مقدار خود رسید، توانایی آن را خواهد داشت که بالابر را متوقف کند، البته لازم به ذکر است که مکانیسم مربوط به آن باید در کوتاهترین مدت زمان رخ دهد در غیر این صورت نمی تواند نتیجه ی اثر بخشی داشته باشد.

هر چه کارکرد این ترمز ایمنی بیشتر باشد به مراتب ایمنی به کار گیری آسانسورها نیز بیشتر خواهد بود. شرکت های تولید کننده ی این محصولات به منظور این که بتوانند بازار فروش را به خود اختصاص دهند معمولا از تجهیزات مدرن و پیشرفته برای ساخت آنها استفاده می کنند تا از این طریق بتوانند ایمنی بیشتری را ارائه دهند. هم اكنون مي توانيد با استفاده از گزينه ي خريد آنلاين به راحتي، ثبت سفارش خود را تكميل كنيد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *